Uroczystość Chrystusa Króla – Konstytucja.

            Dziś słuchając Ewangelii można odnieść nieprzyjemne wrażenie, że Bóg jest przede wszystkim sprawiedliwym, ale zimnym i surowym sędzią. Mocna ręką dzieli na dwie grupy: dobrych i złych. Czy rzeczywiście tak jest? A jeśli jest, czy to zachęca Cię do chrześcijaństwa?

            Dziś jest Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla. Króluje On wszędzie, ale przede wszystkim ciągle tworzy rzeczywistość Królestwa niebieskiego. Żeby poznać jaki jest Bóg, trzeba poznać jakie jest jego Królestwo. Czyli trzeba poznać coś, co jest fundamentem tej rzeczywistości. Więc trzeba zobaczyć, czym jest konstytucja.

            Żeby poznać konstytucję Królestwa Niebieskiego trzeba sięgnąć do przepięknego I czytania. Bóg z czułością do nas mówi, że przyjdzie jako bardzo kochający pasterz. Sam przyjdzie do swojej owczarni. Z wielkim sercem i zaangażowaniem poszuka każdej owcy. Pójdzie za nimi w najbardziej czarne miejsca, żeby je odzyskać. Sam będzie kładł je i karmił. Skaleczoną opatrzy. Umocni chorą. Wspaniały, kochający i czuły pasterz. Wpatrzony w swoje owce. Oczywiście, każdy z nas musi odnaleźć się w obrazie zaginionej, a nawet chorej owcy. Jeśli będziemy chcieli i otworzymy się na Niego – On przyjdzie do każdego z nas ze swoją czułą opieką. Jeśli poznasz w swoim życiu takiego Pasterza, który tak dba o Ciebie, zaczynasz Go bardzo mocno kochać. On z dnia na dzień będzie umacniał Twoją miłość do Niego i oczyszczał swoimi sposobami. W końcu w Twoim sercu będzie tyle miłości, że będzie się wylewała na innych. Zauważysz każdego człowieka z jego potrzebami i automatycznie będziesz pomagać. Bo powoli nauczyłeś się od Boga – Pasterza takiej czułej miłości. I nie ma szans, żeby nią się nie dzielić. Twoje życie stało się na Jego kształt. Poznałeś konstytucję Jego Królestwa, czyli bezwarunkową miłość względem innych.

            Dzisiejszy sąd to nie jest sąd z uczynków, a pytanie o miłość. Czy poznając konstytucję Jego królestwa powoli zacząłeś nią żyć i przez to stałeś się już na ziemi Niebieskim Obywatelem? Ten Sędzia tak właściwie to ukochany Pasterz, który pyta o przynależność, a więc o miłość. Zakochaj się w Nim, a potem pokochaj innych.

https://soundcloud.com/farend-ojp/20171126-1216-01mp3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *