II Niedziela Wielkiego Postu 2018 r.

            Bo gra toczy się o wiarę. Wiarę taką, w której jesteś w stanie kompletnie zaufać Bogu. Oddać Mu swoje życie w pełni. Z myślą, że weźmie On Ciebie w kochające ręce i poprowadzi dalej, że nie zostawi Cię samej, samego. Jest to wynik kompletnego nawrócenia, dlatego Bóg mówi o tym w tą niedzielę Wielkiego Postu.

            Bóg uczy wiary i zaufania w dwojaki sposób. Pokazują nam dziś te sposoby kolejno Stary i Nowy Testament.

            Stary Testament mówi o nauce wiary, która jest walką. To wypalenie wątpliwości w piecu absolutnego zaufania Bogu. To boli, ale też daje świetne efekty. Widzimy dziś Abrahama – mistrza wiary. Pozytywnie zdana próba wiary daje wielki wzrost w niej. Abraham idzie na wzgórze Moria, bo Bóg każe złożyć mu jego jedynego syna w ofierze. Oznacza to, że musi go zabić. Abraham, chodź to czasy znacznie poprzedzające życie Jezusa na ziemi, niesie swój krzyż na owo wzgórze. Ufa, a z każdym krokiem jego wiara jest coraz większa. Skutkiem totalnego, ale też i bolesnego zaufania jest wielkie błogosławieństwo. Izaak także ocalał.

            Jezus działa inaczej. On w tym fragmencie nie wypala wiary Apostołów w boju. On ich pociąga wielkimi i niesamowitymi rzeczami. Oto Ten, który ich kocha stoi przemieniony jako Syn Boży a wspiera Go całe niebo. Apostołowie słyszą samego Boga i widzą największych bohaterów Izraela, o których nieraz już słyszeli. To Ten, który jest ich mistrzem. To Ten, z którym piją, jedzą, przebywają, słuchają i rozmawiają. Myślę, że w tej chwili wierzą, że mogą wszystko. Ich wiara wzrosła do wielkich rozmiarów.

            Jesteś w okresie Wielkiego Postu i znasz już dwie drogi, które Bóg wyznacza we wzroście wiary. Nie narzekaj, że masz krzyż w swoim życiu i nie wątp. To dobra i właściwa droga. Zaufaj jak Abraham. Daj się wypalić z wątpliwości poprzez przylgnięcie do Pana mimo wszystko. Wzrośniesz, a On Ci pobłogosławi wielkimi rzeczami. Szukaj też drugiej drogi wzrostu w wierze. Są nią Twoje Góry Przemienienia. Przypomnij sobie momenty, gdzie wiadome dla Ciebie było, że Pan Cię kocha i był tak blisko Ciebie. Szukaj znów Go w modlitwie, spowiedzi, rekolekcjach. To Góry Przemienienia, gdzie Jezus pociąga nas ku sobie tak konkretnie, wprost i buduje naszą wiarę.

            Dwie drogi i jedna wielka gra o wiarę, czyli o zbawienie. Obyś zdobył na początku wiarę jak pół ziarnka gorczycy. Z czasem stanie się ona jak ziarnko, a wtedy zaczniesz góry przenosić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *