23.03.2020 r.

Przez tą epidemię jesteśmy w tej samej sytuacji co człowiek z dzisiejszej Ewangelii, który choruje od 38 lat. Od bardzo długiego czasu robił wszystko co mógł, aby być zdrowym. Gdy woda poruszała w sadzawce, koło której był, pierwszy człowiek, który się w niej zanurzał odzyskiwał zdrowie. Nasz chory był zbyt słaby by być pierwszym. Ale robił wszystko co w jego mocy. Gdy już prawie całkiem opuściła go nadzieja z tyłu ktoś dotknął jego pleców z pytaniem czy chce być zdrowym. Był to Jezus, który od razu dał mu zdrowie.

Prawda jest taka, że i my dziś robimy wszystko, aby być zdrowymi. I to jest bardzo dobre. Kwarantanna, zakaz wyjścia, mycie rąk. Przestrzegaj tego! Ale czy jesteś świadomy, że za Twoimi plecami stoi Jezus, który Cię dotyka? Wystarczy zwrócić na Niego uwagę i poprosić o pomoc. Absolutnie nie zapominajmy o zaleceniach naszego rządu i przestrzegajmy tego skrupulatnie. Ale jednocześnie nie zapominajmy kto jest Panem wszystkiego i Kto stoi tak bardzo blisko i czeka tylko na naszą reakcję. On od razu zacznie pomagać.

Papież poprosił cały Kościół, aby jutro w dzień Zwiastowania w południe odmówić modlitwę Anioł Pański i Ojcze nasz oraz trzy razy Zdrowaś Maria. To dobra okazja, żeby poprosić Pana o zdrowie dla siebie, rodziny i całego świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *